icten-dis-teli
Bilgilendirme

INCOGNITO (İÇTEN ORTODONTİ)

Incognito ile Diş Tellerinizi, Dişlerinizin Arka Yüzeylerinde Saklayın!
Kişiye özel tasarlanan lingual ortodonti tedavisi incognito, dişlerin iç tarafına takılır ve dışarıdan gözükmeyen bu diş telleri ile dişleriniz hizalanır, hem de kimse fark etmeden…

Incognito nedir?
Incognito 3M firmasının kişiye özel ürettiği dişlerin iç tarafına (lingual) takılan tel sistemidir. Yani bir lingual ortodonti sistemidir.

Herkese uygulanabilir mi?
Incognito (lingual ortodonti) herkese uygulanabilen bir tedavi yöntemidir. Daha çok iş adamları, sanatçı, manken ve sporcular gibi estetik görüntünün ön planda olduğu kişiler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Hemen hemen tüm vakalara uygulanabilmektedir. Size daha net bilgi verebilmemiz için mutlaka bir ortodonti uzmanımıza muayene olmanız gerekir.

Kişiye özel nasıl üretilir?
Doktorunuzun sizden aldığı ölçüler 3 boyutlu olarak taranır ve sanal ortama aktarılır. Bütün lingual braketler dişinizin formuna uygun bir şekilde dizayn edilir. Her bir dişinizin şekline ve formuna özel hazırlandığı için dişin üzerinde minimum yer kaplar. Tellerinizde daha önceden bilgisayar sistemi ile bükülür ve doktorunuza gönderilir.

Normal tellere göre tedavi süresi daha mı uzundur?
Normal diş teline göre tedavi süresi lingual ortodontide daha uzun olabilmektedir. Fakat iç tarafta olduğu için tedavi olduğunuzu kimse anlamayacaktır.